Freelance interne communicatie specialist met gevoel voor taal én mensen
Je voelt het aan alles: de interne communicatie kán scherper, menselijker, leesbaarder. En eerlijk? Leuker. En je zoekt iemand die daarbij kan helpen: het tikken van die stukken, het doen van interviews en je wil iemand die je kan prikkelen op die nu zo droge en saaie en wollige communicatie. Dat moet anders!
Herkenbaar?
Tijdelijke ondersteuning bij interne communicatie
Mijn naam is Johan Stevens. Ik help je als schrijver én adviseur om je interne communicatie te verbeteren.
Veel interne communicatie afdelingen balen ervan dat de artikelen, de updates van het MT slecht gelezen worden. Je schrijft die stukken niet voor niks, je vertelt die verhalen niet voor jan ***.
De introductie van nieuwe collega’s blijft liggen óf worden ronduit saai geschreven. Dat is gewoon niet wat je wil, als je echt eerlijk bent. Er loopt misschien al iemand een half jaar rond zonder dat je die persoon even goed hebt geïntroduceerd.
Het zit nu in jullie cultuur om voorzichtig te zijn, maar je voelt dat het beweegt: mensen willen het losser en menselijker. En je ziet dat het nodig is.
Daar kom ik helpen!
Hoe ik je help jouw interne communicatie te verbeteren.
Mijn specialisme: menselijke verhalen brengen.
Je schakelt mij in als freelance specialist voor het ophalen en schrijven van persoonlijke verhalen in jouw organisatie. Bijvoorbeeld:
-
Acht stukken per maand over collega’s, teams of projecten
-
Rubrieken zoals “Tip van de dag” of “Wie is wie”
-
Pakkende verhalen rond interne events, successen of cultuurveranderingen
We maken vooraf heldere afspraken over de vorm en inhoud. Dat houdt het werk afgebakend, resultaatgericht en volledig freelance – ook conform de regels van de Wet DBA.
VOORBEELD:
Voor een vermogensbeheerder bedacht ik de leuke, frisse rubriek Tip van de Dag, waarin op een luchtige manier collega’s hun tip deelden om makkelijker en met meer plezier en effectiever de dag te beleven. Compliment van iemand van de board: ‘de rubriek heeft iets kneuterigs’. Waarom dit zo prettig was: in een ijzeren corporate wereld is menselijkheid broodnodig.
Bonus: ik leer het je team ook
Wil je dat je communicatieafdeling het zelf leert?
Ik geef ook incompany schrijftrainingen over pakkend en menselijk schrijven. Geen theorie, maar samen aan de slag met jullie eigen stukken. Een leuke, verfrissende dag vol inzichten.
Wil je over de interne communicatie van je organisatie in gesprek? Stuur een mail, dan nemen we jouw vraag goed door en onderzoeken we of we een match zijn.
PS. naast het schrijven voor organisaties schrijf ik over ons mensen, ons rare, onnavolgbare mensensoort. De stukken die je vindt gaan daarover.